oto przepis jak wymienić tylne łożyska przednie z garbie mexyk 1300... ... zdjęcia powstały dzięki uprzejmości kocura dzięki któremu w ogóle możliwa była wymiana.. generalnie sprawa nie jest zbyt skomplikowana i każdy powinien sobie dać z tym radę. czas wymiany jednego łożyska to jakies 30-45min.

A więc od początku...

na początek odkręcamy koło..
potem łyżką lub innym wkrętakiem zdejmujemy kapsel chroniący łożysko przed zanieczyszczeniami
oczom naszym ukazuje się śruba dociskająca łożysko.. potrzebny będzie imbus do odkręcenia śruby ściskającą tę pierwszą ..
odkręcamy zatem...
..i zdejmujemy bęben.. tak samo jak w przypadku tylnych łożysk może nie chcieć zejść - trzeba wtedy z tyłu koła poluzować docisk szczęk do bębna...
tutaj nic więcej nie będziemy musieli ruszać.. co najwyżej można przesmarować regulatory szczęk żeby w przyszłości dało się nimi kręcić
kładąc bęben na imadle delikatnie wybijamy większą piastę pod którą kryje się duże łożysko (wyjdzie z tyłu bębna)..oraz małą piastę (trzeba podejść ją od tyłu... wyjdzie przodem)
reszte oczyszczamy ze starego smaru i możemy już montować nowe elementy. (na zdjęciu stara piasta oraz do połowy włożona nowa - starą można wykorzystać do "popychania" nowej żeby równo weszła)

analogicznie postępujemy z "z dużą piastą" z tyłu..
całość smarujemy z każdej strony smarem do łożysk...i składamy do kupy.

nakrętkę dociskającą łożysko (tę ze śrubą imbusową) dokręcamy ile się da (nie za mocno) i popuszczamy odrobinę...

na koniec tradycyjna regulacja hamulców.

inne foto-howto

Ostatnia aktualizacja:

10.01.2009 16:03

Możesz dodać swój własny komentarz: .

nick:
twój komentarz:


Wasze komentarze: