Data dodania: 15/03/2006
Znalezione: mau
Źródło: link
powrót do polski  
Treść:

Włoski dziennik "Corriere della Sera" napisał w środę, że prezydent Lech Kaczyński jest dla niemieckich gejów "znienawidzoną ikoną homofobii".

Największa włoska gazeta zrelacjonowała napięcia, do jakich doszło po wygwizdaniu polskiego prezydenta na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie i krytyce, z jaką spotkał się on ze strony niemieckiej prasy po swych wypowiedziach niechętnych wobec homoseksualistów.

Mediolański dziennik w artykule zatytułowanym "Polska prawica przeciwko Berlinowi. Żadnych lekcji na temat gejów od nazistów" przytacza pytanie, jakie postawił w tych dniach "Sueddeutsche Zeitung": "Czy polski prezydent nienawidzi homoseksualistów?".

Włoska gazeta dodaje: "Jak inaczej można określić - w tolerancyjnych i seksualnie poprawnych Niemczech - szefa państwa, który mówi "Bildowi": "Upadek Zachodu będzie nieunikniony, kiedy 50 procent mężczyzn nie będzie interesować się kobietami".

"Corriere della Sera" przedstawia prezydenta Lecha Kaczyńskiego jako "mniej uzdolnionego bliźniaka na szczytach władzy w Warszawie " i określa go mianem: "catolicissimo" czyli "superkatolik". Przypomina, że jako prezydent stolicy zakazał parady gejów.

W artykule zamieszczono także karykaturę z jednego z polskich tygodników, przedstawiającą nazistowskich żołnierzy z opaskami w kolorach tęczy, symbolizującej homoseksualizm.
powrót do polski