Data dodania: 01/04/2006
Znalezione: mau
Źródło:

link

powrót do polski  
Treść: PRZEGLĄD PRASY: Mateusz Piskorski, parlamentarzysta Samoobrony ze Szczecina odmienił polską politykę międzynarodową. W imieniu naszego kraju poparł władze samozwańczej republiki, nieuznawanej przez nikogo poza Rosją, informuje "Głos Szczeciński".

Piskorski jest doradcą ds. międzynarodowych Andrzeja Leppera. W grudniu, posługując się paszportem dyplomatycznym, wybrał się do Naddniestrza, samozwańczej republiki w Mołdawii.

Miniaturowy kraj ma własną walutę, struktury państwowe i poparcie Rosji, która utrzymuje tu swój garnizon. Padają podejrzenia, że republika utrzymuje się z nielegalnego handlu bronią i olbrzymich dotacji z Rosji, która chce zachować tu swoje wpływy.

Poseł Samoobrony pojechał obserwować wybory do tamtejszego - zdaniem społeczności międzynarodowej - nielegalnego parlamentu. Wziął udział w konferencjach prasowych, udzielił kilku wywiadów. Oświadczył m.in., że nowe władze samozwańczego kraju zostały wybrane zgodnie z prawem. Odebrano to jako oświadczenie polskich władz, które tym samym niespodziewanie uznały istnienie republiki.

powrót do polski